Dinikuran

Tecvidli Kuranı Kerim Dersleri Kursu Ücretsiz

Tecvidli Kuranı Kerim Dersleri Kursu Ücretsiz

Tecvidli Kuranı Kerim Kursu

Tecvidli Kuranı Kerim Dersleri Kursu Ücretsiz

Selamün aleykum muhterem abiler ! Sizlerinde grubunda Kur’an okumayı bilmeyen, bilip tam okumayan ,harfleri doğru çıkartmayan veya tecvid dersleri almak isteyen mutlaka vardır. Bu konuda bize Hafız Hasan kardeşimiz Elif Efendi Tekkesinde
bizlere Allah için yardım edecek.

Gelmek isteyenler Abiler – Kardeşler Pazartesi ve Salı günü Saat 20:00 de Elif Efendi Tekkesinde bulunsunlar inşallah.
günleri Elif efendi tekkesinde saat 20 de bulunsunlar inşallah. Halicioglu metrobüs Durağına çok yakın.

Kuranı Kerim Öğrenmenin Önemi

Kuranı Kerim Öğrenmenin önemi çok büyük kardeşler. Düşünün Allahımız Bir Kitap indiriyor ve biz bunu bilmiyoruz ve okuyamıyoruz ne kadar büyük bir ayıp değil mi? Hepimiz bir gün ölücez ve Allah bize Sormaz mı bunun hesabını, demez mi Ey Kulum Benim indirmiş olduğum kitabı neden okumadın neden öğrenmedin Aşk Romanı Polisiye Romanı Teknoloji dergilerini okudun ama benim kitabımı neden okumadın demez mi Allahımız. Allah bizi gafletten uyandırır inşallah.

Kuranı Kerim Öğrenme İle İlgili Hadisler

Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğreteniniz ve öğreneninizdir.
Darimi:2/437

Hadis-i Şerif :“Kur’an-ı aşikar okuyan, aşikar sadaka veren gibidir. Kur’an-ı gizli okuyan sadakayı gizli veren gibidir.” Mesabih (Hazinetül Esrar Sh.24)

Hadis-i Şerif:“Kur’ân-ı Kerîm’i yüzüne okumanın, ezbere okuyana karşı fazileti, farzın nafileye karşı fazileti gibidir.” Kenzü’l-Ummâl (Fazilet Takvimi)

Kur’an’ın okunduğu evin hayır ve bereketi artar, Kur’an’ın okunmadığı evin hayır ve bereketi azalır. El İtkan-Suyuti:2/331

Çocuğuna Kur’an öğreten babaya Cennette taç giydirilir. Taberani, Evsat

Kim Allah’ın kitabından bir ayet öğrenirse, kıyamet günü öğrendiği bu ayet onu gülerek karşılar. Buhari:6/327, Müslim:2/194

İçinde Kur’an okunan ev, içindeki aile fertlerine (okyanuslar kadar) genişler. Melekler oraya iner, şeytanlar ise oradan kaçar. O ev hayır ve bereketle dolar. Kuran okunmayan ev, halkına daralır, melekler orayı terk eder, şeytanlar ise oraya musallat olur. O evin hayır ve bereketi kaçar. Tirmizi:5/18

Ya Eba Hureyre! Kur’an-ı öğren ve öğret. Ölüm sana gelinceye kadar buna devam et. Bu halde bulunduğunda ölüm sana gelecek olursa, müminler Beytullah’ı tavaf ettiği gibi, meleklerde senin kabrine haccedeceklerdir. Şerh-i Şatibiyye (Hazinetül Esrar Sh.66)

Kur’an kimi beni zikretmekten ve benden bir şey istemekten meşgul edip alıkoyarsa, dilekte bulunanlara verilenin en üstününü ona veririm. Hadisi Kudsi-Tirmizi(Hazinetül Esrar Sh.67)

Kur’an-ı yüklenenler Allah’ın dostlarıdır. Onlara düşmanlık eden, Allah’a düşmanlık etmiştir. Onları dost edinen, Allah’ı dost edinmiştir. Buhari, Firdevs, İbn-i Abbas(R.A) (Hazinetül Esrar Sh.83)

Tecvidli Kuranı Kerim Dersleri

Kur’an-ı Kerimle İlgili Ayeti Kerimeler

Şüphesiz ki bu Kur’ân, insanları en doğru ve en sağlam yola iletir ve salih amel işleyen müminlere büyük bir ecir olduğunu müjdeler. (İsra 9)

Onlar Kur’an’ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalplerin üzerinde kilitleri mi var? (Muhammed 24)
Andolsun biz, Kur’anı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan?(Kamer 17)

Bu, sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır ki, insanlar onun âyetlerini düşünsünler ve temiz akıl sahipleri ibret alsınlar.(Sad 29)

Yâhud artır ve Kur’an oku, tertil ile yavaş yavaş güzel güzel (Müzemmil 4)

Kuranı Kerim Okuma İle ilgili Güzel Kıssa

Adamın biri, gözleri görmeyen bir dervişin evine misafir olmuştu. Evde, rahlenin üzerinde bir Kur’an olduğunu gördü ve hayret etti. Çünkü, derviş yalnız yaşıyordu, âmâ idi ve evde kendisinden başka kimse bulunmuyordu. Üzerinde durmadı ve sebebini de sormadı. Fakat merak etmedi de değil. Gece yarısı olduğu zaman Kur’an sesiyle uyandı. Baktı ki, âmâ olduğu için gözleri görmeyen ev sahibi rahlenin başına geçmiş Kur’an okuyor. Öyle ki, okuduğu yerleri parmağıyla da takip ediyordu. Dayanamayarak sordu:
– Sen, gözleri görmeyen bir adamsın. Nasıl oluyor da Kur’an’a bakarak okuyabiliyorsun? Üstelik parmağınla da takip ediyorsun.

Derviş cevap verdi:

– Allah isterse her şey olur. Ben Kur’an okumayı çok seviyorum. Fakat gözlerim görmüyor. Allah’a dua ettim. “Ya Rabbi, Kur’an okurken benim gözlerimi aç ki Kur’anı elime alıp okuyabileyim” dedim. Allah benim bu duamı kabul buyurdu. Ne zaman okumak için Kur’an’ın başına oturursam gözlerim açılır ve ben Kur’an’a bakarak okurum.

Tecvidli Kuranı Kerim Dersleri

Adresi ve Detaylı Bilgiler

Adres: Sütlüce Mahallesi, Elif Efendi Sk. No:1, 34445 Beyoğlu/İstanbul
Google Maps : https://goo.gl/maps/ZUt2PktNGz62

Telefon Numaram: 0531 231 88 34

Sohbetin Önemi Hakkında Makalemizi Okumak İsterseniz Tıklayın

Whatsapp Grubumuz Makalesine Ulaşmak ve Katılmak İçin Tıklayın

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Enver

Teknoloji ve İntenet Adına Webmaster, Wordpress, Android, Güncel Teknoloji Haberleri, ve İnsanlara Yararlı Olabilecek Paylaşımlar Yapmaktayım. Takip Edip Bize Destek Olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz için Reklam Engelleyici Kapatırsanız çok sevinirim.