salyangozu iyileştiriyor

Kabuğu Kırılan Salyangoz Veterinere Gitti Sonra Bakın Ne Oldu

salyangozu iyileştiriyor
İçinde yaşadığı evi kırılan salyangozun yardımına veterinerler yetişti. Kırılan kabuğunu tekrar onarmaya çalıştılar.

Salyangoz Veterinere Gitti

Sokakta yürürken ya da yağmur yağdığında birden bire ortaya çıkan salyangozların hayatı bizim için ne ifade eder? Çoğumuz iğrenerek bakarız bu minik canlıya ve onun da bir canı olduğunu düşünmeyiz. İsrail’de yaşanan bu olay bizlere insanlığımızı sorgulatır nitelikte.
İsrail’de bir kadın sokakta dolaşırken üzerine yanlışlıkla basıp kabuğunu kırdığı salyangozu hayvan hastanesine götürdü ve tedavi edilmesi için elinden gelen her şeyi yaptı, arkasını dönüp gidebilirdi ama yapmadı.

Minik salyangozun yuvasını başına yıktığını ve onu çaresiz bir halde sokakta bırakmayacağını belirten kadın, salyangozu acilen veterinere yetiştirdiğini söyledi. Tel Aviv’de bulunan HaClinica adında hayvan hastanesinin veterinerleri minik salyangozun hayatını kurturmak için müthiş bir çözüm yolu buldular.

salyangoz tedavi görüyor

Hayvan hastanesinin facebook sayfasında salyangozun evinin yeniden tamir edilme aşamaları bir bir paylaşıldı. Paylaşılan bu görüntülerde salyangozun ne kadar sabırlı olduğu görülüyor. Evi yapılırken sabırla bekleyen koca yürekli salyangoz.

Salyangozun kırılan kabuğunu bir çeşit yapıştırıcı sayesinde yapıştıran veteriner hekimler, yapıştırıcının kabuğun iç kısmına geçmemesi için çok ince çalıştıklarını da belirttiler. Evini tamamladıkları sabırlı salyangoza tekrar verdiler ve koca yürekli salyangoz evine kavuştu.

salyangoz veterinere gitti

İkinci evi
Veterinerler salyangozun sağlığına tamamen kavuşmadığını ve bu yüzden hastanede bir süre kalması gerektiğini belirttiler.Onun için cam bir fanusa yemeklerle dolu ev yaptılar. Bir evi varken ikinci bir eve sahip olan koca yürekli salyangoza geçmiş olsun diyoruz.

salyangoz mutlu oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here