Overwatch online FPS oyunu

0
680
owerwatch-nettesosyal

Overwatch online FPS oyunu

Overwatch, Diablo, World of Warcraft ve Starcraft gibi başarılı oyun serileriyle tanıdığımız Blizzard tarafından geliştirilmiş bir online FPS oyunu.

Blizzard’ın ilk FPS denemesi olan Overwatch bizi savaş içerisindeki bir dünyaya konuk ediyor ve bu dünyada arena şeklinde tasarlanmış farklı haritalarda takım tabanlı çarpışmalar yapıyoruz. Overwatch’ın hikayesi bozulan dünya barışını geri getirmeye çalışan kahramanların mücadelelerini konu alıyor. Dünya üzerinde çıkan global bir kriz nedeniyle savaşlar ortaya çıkıyor ve dünya bu savaş nedeniyle harabeye dönüyor. Fakat Overwatch adlı uluslararası bir kahraman ekibi kurularak bu kaos sonlandırılıyor ve yıllarca sürecek olan bir barış, gelişim ve keşif dönemi başlıyor. Aradan geçen uzun bir sürenin ardından Overwatch’ın etkisi azalmaya başlıyor ve bu kagramanlar ekibi dağılıyor. Bu da yeni savaşları ve kaosu beraberinde getiriyor. Oyunda bizim görevimiz ise Overwatch’ın küllerinden doğmasını sağlayarak tekrar huzur ve istikrarı sağlamak. Bu iş için bir kahraman seçiyoruz ve online arenalara çıkarak rakiplerimizle çarpışıyoruz.

 

Overwatch’ın savaş sistemi sınıfsal yetenekle

owerwatch-nettesosyal

r üzerine kurulu. Oyunda 21 farklı kahraman seçeneği yer alıyor ve bu kahramanlar tank, destek, saldırı ve savunma sınıfları altında toplanıyorlar ve savaşta belli rolleri üstleniyorlar. Buna ek olarak her kahraman kendisine özel savaş yeteneklerine sahip, bu yeteneklerin nasıl kullanıldığı savaşların gidişatını belirleyebiliyor.

FPS ve MOBA Bir Arada

 

 

Overwatch’ın oyun yapısı içerisinde MOBA türünden elementler de bulunmakta. Oyundaki takım tabanlı görevlerde kimi zaman gizemli bir tapınağın sırlarını korumaya ya da bu sırları ele geçirmeye çalışıyor, kimi zaman değerli bir teknolojik aracı güvenli bir şekilde bir bölgeden bir bölgeye ulaştırmaya veya bu aracı yok etmeye çalışıyorsunuz.

Overwatch teknolojik olarka başarılı bir oyun. Oyunun grafikleri ve kendine has görsel stili oldukça hoş görünmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here