Ana Sayfa

League of Legends Hile yapanlara 10 Milyon Dolar Ceza

League of Legends Hile yapanlara 10 Milyon Dolar Ceza

League of Legends, tartışmasız dünyanın en popüler çevrimiçi oyunlarından birisi. Sahip olduğu bu büyük oyuncu kitlesi elbette ki bazı olumsuz yönlere de sahip. En nihayetinde nerede bir bolluk varsa, orada bir kaos veya bir düzensizlik de oluşabiliyor.
Her çevrimiçi oyunda olduğu gibi League of Legends’ta da hile kullanan ve bu hile programlarını yazan çeşitli gruplar bulunuyor. Riot sonunda League of Legends’ta hile yapımına sebep olan bu programları oluşturan gruba açtığı 10 milyon dolarlık davayı kazandı.

League of Legends hilecilerine 10 milyon dolarlık ceza

Dava aslında Ocak ayında ilk sonucuna ulaşmıştı. 10 milyon dolarlık ceza belirgin bir şekilde açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde ikinci kez sonuçlanan davada Riot, LeagueSharp’ın tüm sitelerinin kontrolünü aldı ve LeagueSharp’ı direkt olarak kullanım dışı bıraktı.
Oyunculara yakalanmadan nasıl hile yapacaklarını gösteren ve bir bakıma Riot’ın sunucu sistemine saldıran LeagueSharp’ın 15 ve 50 dolar gibi fiyatlarla oyunculara illegal hizmetler vermesi de davayı alevlendiren bir başka nokta oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Enver

Teknoloji ve İntenet Adına Webmaster, Wordpress, Android, Güncel Teknoloji Haberleri, ve İnsanlara Yararlı Olabilecek Paylaşımlar Yapmaktayım. Takip Edip Bize Destek Olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz için Reklam Engelleyici Kapatırsanız çok sevinirim.