Dinikuran

Kuranı Kerim Tefsir Kitapları

Kuranı Kerim Tefsir Kitapları  özel olarak hazırlanmış olan bu arşivlik set içerisinde Konu Tefsir, Nesefi Tefsiri, Semerkand, Kuran Kavram Tefsiri, İlmin ışığında asrın Kuran Tefsiri, Fatiha ve Furkan Tefsiri, en kolay Tefsir, Namaz Tefsiri, Fatiha üzerine mülahazlar, Ahkam ve Diyanet Tefsiri, Esbab-ı Nüzul, özlü ve Mufassal Tefsir, Taberi Tefsiri, Şifa Tefsiri ve dahası hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Kuranı Kerim Tefsir Kitapları

"<yoastmark

Tam tamına 26 adet Tefsir kitaplarından meydana gelen bu eşsiz arşivlik setine ücretsizce sahip olabilirsiniz.

Abilerim kardeşlerim Allahımızın bize indirmiş olduğu kitabı Kuranı Kerimi Arapça okumayı öğrendikten sonra hemen okuduklarımızın manasını nedenini tam manasıyla kavramalıyız kuranı kerimi anlamaya çalışmalıyız anladıklarımız ile amel etmeye çalışmalıyız. kısaca meal ve tefsir nedir bilmeyen kardeşler için yazayım.

MEAL NE DEMEK? KISACA

Meal kelimesinin anlamı: Kur’an âyetlerini her yönü ile aynen çevirme iddiası olmaksızın, başka bir dile aktarmak anlamında kullanılır. Kur’ân’ın kelime ve cümlelerini kelimesi kelimesine, hiçbir anlamını eksik bırakmadan başka bir dile çevirmek mümkün olmadığı için Kur’ân’ın başka dillere çevirisine meâl ismi verilmiştir.

TEFSİR NE DEMEK? KISACA

Tefsir kelimesinin anlamı: kapalı olana, manası zor anlaşılan sözden ne kastedildiğini açıklama demektir.
Tefsîr kelimesi daha çok Kur’ân kelime, terkip ve cümlelerinin ne anlama geldiğini açıklamak, müşkül ve garîp lafızları izah etmek, Kur’ân’ı yorumlamak anlamında kullanılır.

kardeşlerim ölüm her zaman gelebilir bu dünyalık için uğraşıyoruz romanlar okuyoruz gazete okuyoruz haber okuyoruz. Allah için Allahımızın bize göndermiş olduğu kitabı hem arapçasını okuyup hemde türkçesini okuyarak anlamaya çalışalım ve hangi ayet ne zaman indi niçin indi ayetin özünü araştırmak anlamak için ise tevsir kitaplarını mutlaka okuyalım çocuklarımıza eşlerimize okutalım. Evin içerisinide kuran varsa namaz varsa bereket vardır. Her hafta bir günde olsa dini sohbetlere gidelim. Çocuklarımıza öğretmeye çalışalım namaza alıştıralım küçük yaşta bunlar çok önemli.

Kaza namazlarımız varsa onları kılalım. 

Allaha Emanet olun okuduğunuz için teşekkür ederim. İnşallah kuranı anlayarak amel edenlerden oluruz.

Kuranı Kerim Tefsir Kitapları indir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Enver

Teknoloji ve İntenet Adına Webmaster, Wordpress, Android, Güncel Teknoloji Haberleri, ve İnsanlara Yararlı Olabilecek Paylaşımlar Yapmaktayım. Takip Edip Bize Destek Olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz için Reklam Engelleyici Kapatırsanız çok sevinirim.