Keyifli ve Bir O Kadar da Bilgilendirici 6 Kısa Film

0
1968
kısa filmler izlenecek
kısa filmler izlenecek

Keyifli ve Bir O Kadar da Bilgilendirici 6 Kısa Film

Zamanım kısa izleyecek bişey yok yada uzun filmlere ayıracak vaktınız yokmu size 6 tane kısa film paylaşıyorum hem zamanınızı almayacak hemnde gerçekten çok etkileneceğiniz filmler var.

Bonus olarak beyninizi yakacak bir kısa film bırakacağım. İzledikten sonra ne oluyor ya diyeceksiniz. Dünya içinde dünya mı yoksa basit bir kandırmaca mı? İnsanı sorgulamaya iten bir yapım olduğu kesin. Sanırım yeterince bilmeden sorgulamadan o atlamamak gerekiyor her şeye.


Türk yapımı bir kısa film. Güzel bir aşk hikayesi. Engellilere dikkat çekmek için yapılmış. İzlerken adama biraz küfür edebilirsiniz tabii. Erkek oyuncuyu fazla yapay bulsam bile yine de kendini izlettiriyor. Özellikle final sahnesi ile insanı etkiliyor. Aşk seven ülkemiz için güzel bir yapım olduğunu düşünüyorum.


1902 yılında çekilmiş olan 100 yılını aşmış bir kısa film. Günümüzde renklendirilerek internet ortamına aktarılmıştır. Görüntü kalitesi çok iyi sayılmaz, oyunculuk mükemmel değil ancak zamanına göre yargıladığınızda mükemmel bir film diyebiliriz. Konu olarak Jules Verne hikayesi elbette. Aslına sinema da görüntünün, sesin ya da kalitenin çok önemi yok bize bunu kanıtlıyor. İzlediğiniz zaman hikayenin içine dahil olabiliyorsunuz ve en az günümüzdeki filmler kadar zevk veriyor. Yapılan ilk bilim kurgu filmi olmasına rağmen gayet iyi ve izlenebilecek bir film bence. Özellikle biraz da tarih seviyorsanız.


8 dakikalık animasyon kısa film. Aslında bakış açınıza göre sizi kızdırabilir ya da mantıklı gelebilir. Dünyada yaşanan bir felaket sonrası tüm insanlar hastalanır ve gemiler ile kurtulmaya çalışırlar. Buraya kadar her şey Nuh tufanında olduğu gibi ilerler. Ancak final sahnesinde her şey değişir ve izleyiciyi şaşırtır. Elbette final sahnesini izleyerek öğrenmeni daha iyi olacaktır.


Yaklaşık 19 dakika süren bir kısa film ancak o 19 dakikaya çok şey sığdırılmış. Video olarak yalnızca fragman koyuyorum Türkçe olanını bulamadım olanlar da buraya yüklenmiyor. Ancak internette zaten Türkçe’sini bulup izleyebiliyorsunuz. Bu filmin başlangıcı aslında çoğu kişiye tanıdıktır. Hayattan sıkılan ve bunalan adam hayatında mutsuzdur. Daha sonra ise yaşamak için bir sebebi olur. Özellikle filmin en güzel bölümü dans sahnesi bence. Ayrıca insanın çocuğu olacak ise böyle olmalı ya çok güzel oyunculuk sergilemişler. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Hem eğlenecek hem de beğeneceksiniz


Yaklaşık beş dakikalık güzel bir animasyon. Hiç konuşma yok ancak size tüm duyguları iletebiliyor. Eğer aşka olan inancınızı kaybetmiş iseniz kesinlikle izlemelisiniz. Olacak olanı engellememiz mümkün değil ayrıca yeterince istersek kesinlikle istediğimize kavuşacağımızı anlatan bir yapım. Ayrıca ayrıntılar çok güzel düşünülmüş ve işlenmiş. Sizin düşüncelerinizi değiştirmez, size bir bilgi katmaz ancak kesinlikle yüzünüzü güldürür ve umut aşılar.


Bir çok dalda ödül kazanan bu animasyon hem konusu hem de anlatılışı bakımından sizi etkileyecektir. Öncelikle bu animasyon sanatın engellemesi, düşünce özgürlüğü gibi pek çok olaya gönderme yapmanın yanında tarihsel bir gönderme de yapıyor. Animasyonda bahsedilen kedi piyano gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. İspanya da düşünülmüş ve uygulanmıştır. Eğer olaylara bu şekilde bakarsanız bu animasyon eğlenceli olmaktan çıkıp korkutucu oluyor elbette. Ancak yine de kesinlikle izlenmeye değer bir kısa film bu bence. İnsanları kendileri ile yüzleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here