Iğdır´da tefecilere ´DUR´ diyecek biri yok mu?

Bir vatandaşımız acımasız tefecilerin ağına düşmüş… Bu tür iş yapan şahıslar, vatandaşı yeniden borç sarmalına sokmuştur. Iğdır´da tefeciler cirit atıyor…

Edindiğimiz bilgilere göre, Iğdır´da, Parasal Yaşamlarını Yürütmekte Zorlanan bir vatandaşımızın, iş ortağı faaliyet gösteren tefecilerden para almış ve ödemesi yapmayınca, iş ortağını Feridun Turan şahıs isimini göstermiştir.

Yetkililerden, bu duruma bir an evvel çözüm bulmaları istiyoruz. Dedi.

Mağdur olan, Feridun Turan; vatandaşımız Iğdır´da yasa dışı şekilde cirit atan tefecilerin tesbit edilmesini ve birilerinin mutlaka bunlara dur demesi gerektiğini söylüyor. Yetkililerin Mağdur olan, Feridun Turan; vatandaşımıza çözüm bulunsunlar.

Gelin şimdi TEFECİLİK konusunu biraz irdeleyelim… Düşmeye görün…

Bir insanın imkansızlığından düştüğü zor durumdan nemalanmak kadar kötü bir şey olamaz. Ocakları söndüren, evleri yıkan kan emici yaratıklar diye tanımlanan TEFECİLER, insanlarımızı uçuruma atmaya devam ediyor. Toplum olarak kan emici, bu tefecilere karşı dik durmalı onları deşifre etmek durumundayız.

Çünkü onlar insanların evini yıkıyor, ocakları söndürüyor hatta ve hatta insanların intihar etmesine bile sebep oluyor. Bunlar hem dinen, hem de kanunen suç işliyorlar.

Kuşkusuz, bu tefeciler doğal olarak, kimse bizden para almak için kimseyi zorlamıyor ki; diyebilirler. Yani tefecilerin uydurmuş ezberlemiş savunma tarafı şu, ‘Alan da veren de razı´ diye tanımlama yapabiliyorlar. Bize göre doğru olmayan bu durum kan emicilerin doğrusu!

Ama insanları nerelere ve nelere sürüklediklerini görmek işlerine gelmiyor. Öyle ya ‘Paramı getir nerden getirirsen, nasıl getirirsen getir´ mantığı var bu kan emicilerde.

Iğdır’ımızda uzun zamandan beri gündemden düşmeyen tefeciliğin, dinsel boyutuyla ilgili bir takım kriterlerin dikkatlice ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Bu hastalık ciddi olarak tehlikeli olmaya devam etmektedir. Tüm belgeler mağdur olan, Feridun Turan, vatandaşımıza begeler mevcuttur. Ve tefecilikte dolay icralık oldu. Haber Tahir Kavri

Hakkında Tahir Kavri

Bütün Yazdıklarım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here