Her yüzeyi dokunmatik ekrana çeviren projektör

0
872
Sony Xperia Touch tanıtım videosu

Sony Xperia Touch

Sony Xperia Touch tanıtım videosu

Japonya kökenli çok uluslu şirketler topluluğu Sony, tüketici elektroniği alanında akla gelen ilk isimlerden sadece birisi. Oldukça başarılı bir grafiğe sahip olan Sony, geçtiğimiz Ocak ayında, CES fuarında, ilk kez bahsini ettiği yeni nesil projektöre ait ismi ve çıkış tarihine ilişkin bilgileri Mobil Dünya Kongresi’nde paylaştı.

Her yüzeyi dokunmatik ekrana çeviren projektör

Mobil Dünya Kongresi‘nde katılımcılara sunulan, yansıtıldığı yüzeyi dokunmatik ekrana çevirebilen Sony Xperia Touch, kullanıcılarına oldukça ilginç bir deneyim yaşatacağa benziyor.

Android işletim sistemini kullanan Xperia Touch, 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde ve Android N sayesinde Google Play desteğine de sahip. Skype ve PlayStation 4 oyunları için geliştirilen Remote Play uygulamalarını da çalıştırabilme özelliğine sahip olan projektörün bu anlamda bir ilk olarak gösteriliyor.

Xperia Touch’ın 13 megapiksellik 60 fps video aktarımı yapabilen bir kamera ve kızılötesi sensörlere sahip olan bu cihaz, 932 gram ağırlığı ve Bluetooth 4.2, NFC ve Wi-Fi gibi bağlantı seçenekleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Mayıs ayında satışa sunulması planlanan Sony Xperia Touch‘un şuan için belirlenen satış fiyatı ise tam olarak 1499 Euro.

Bir Cevap Yazın