Ana Sayfa

Facebook gizlilik politikasında geliştirmeler

Facebook gizlilik politikasında geliştirmeler

Bu yıl 28 Ocak‘ta Avrupa‘nın çoğu yerinde kabul edilen Veri Gizliliği Günü (Data Privacy Day)’nün bir parçası olarak Facebook, kullanıcıların sitedeki bilgileri nasıl kontrol altına alacaklarını anlamalarına yardımcı olmak için Gizlilik Sayfası‘nın yeni bir sürümünü başlatacak.

Yeni sürüm, mobil cihazlara uygun ve kullanıcıların geri bildirimlerine dayanılarak yeniden tasarlandı. Ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü Avukatları gizlilik uzmanları da kullanıcıların gizliliklerini çevrim içi nasıl yöneteceğini anlamalarına yardımcı olmak için Facebook ile ortaklık yapıyor. Bu yeni güncellemede gizliliğinizi yönetmek, profilinizin farklı bölümlerini kimlerin görebileceğini özelleştirmek ve hesap güvenliğini artırmak gibi konuları kapsayan 44 dilden oluşan 32 adet kılavuz bulunacak.

Facebook, kullanıcılarının paylaştığı içeriklerin gizliliğini ayarlayabilmeleri için özellikle ayarlar kısmına girmeden içerik üzerinden yapabileceği ve bu gibi gizlilik ayarlarını kolaylaştıracak güncellemeleri bu sürümde arttırmayı hedefliyor.

Son zamanlarda birçok sosyal medya platformunda, artan kullanıcıların gizlilik politikası ve içerik güvenliği endişesi WhatsApp gibi uygulamaları da detaylı bir gizlilik güncellemesine götürmüştü. Geçtiğimiz günlerde Facebook, Facebook Messenger için WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme güncellemesi ile özel olarak bir dizi güncelleme uygulamıştı. Şimdi ise gizlilik ihlallerinin artmaması açısından sitenin gizlilik ayarlarını arttırıp nasıl kullanılacağını kullanıcılarına aktarma amaçlı bir güncelleme ile sitenin güvenliğini arttırma hedefinde.

Daha Fazla Göster

Enver

Teknoloji ve İntenet Adına Webmaster, Wordpress, Android, Güncel Teknoloji Haberleri, ve İnsanlara Yararlı Olabilecek Paylaşımlar Yapmaktayım. Takip Edip Bize Destek Olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz için Reklam Engelleyici Kapatırsanız çok sevinirim.