Bitcoin Nedir? Bitcoin ile para kazanmak mümkün mü ? Kısa Net

0
1846
bitcoin ile ilgili bilgiler

Bitcoin Nedir? Bitcoin ile para kazanmak mümkün mü ?

Bitcoin, yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir.

Bitcoin, en basit tanımıyla, herhangi bir merkez bankası veya benzeri resmi bir kuruluşla ilgisi olmayan dijital bir para birimi.

Bitcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve bitcoinlerin dağıtımı toplu olarak ağ tarafından idare edilir. Bitcoin açık kaynaklıdır; tasarımı halka açıktır, kimse Bitcoin’e sahip değildir ve onu kontrol edemez, herkes katılabilir. Bitcoin kendine has birçok özelliği sayesinde diğer ödeme yollarıyla yapılamayacak çok farklı ödemelerin üstesinden gelebilir.

Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya ciddi bir alternatif olarak lanse edilen Bitcoin gerçek bir para değil, ancak birçok internet sitesinde geçerliliğini koruyan bir sanal para birimi olarak adlandırılıyor. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir insana kolayca ödeme yapmayı sağlayan bu para birimi, transfer işlemlerini ağ üzerinde kolektif olarak gerçekleştirdiği için merkezi bir kuruluşa da ihtiyaç duymuyor. Yani kısacası, Bitcoin’ler üçüncü bir şahsın ya da kuruluşun onayına gerek kalmaksızın internet üzerinde kolayca gönderiliyor, diğer paralara göre fiyatı ise arz-talep dengesine göre belirleniyor. Hatta Bitcoin’in yaratıcıları bu durumu kendi internet sitelerinde şu şekilde ifade etme yoluna gitmiş:
“Para arzı, yazılım ve sistem kullanıcılarının anlaşması üzerinden gerçekleştiği için, herhangi bir hükümet, banka, organizasyon ya da şahıs tarafından manipüle edilemez. Bitcoin sisteminde oluşan kısıtlı enflasyon, ağın güvenliğine yardımcı olan kullanıcılara (madencilere) eşit şekilde dağıtılır.”

Bitcoin madenciliği ve bitcoin ile para kazanmak mümkün oldu ve bunun yollarını sizlere sitemde çeşitli yollarını bitcoin kasarak biriktirerek paraya nasıl dönüştürülür bunu öğreteceğim yardımcı olacağım. Sizlere kafanızı karıştırmadan net kısa ve detaylı şekilde para kasmanın ve kazanmanın sırrı olarak bitcoin ile uğraşarak nasıl iyi bir gelire ve para kazanmanın nasıl bu kadar basit ve değişik olduğunu göstericem tabiki her işin zorluğu olduğu gibi bununda zorlukları var uğraşmak veya bilgisayar başında durarak emek vermek gibi sonuçta bir yerde çalışınca da para kazanma için emek veriyoruz her işin zorluğu var tabi ama size ayda net bir şekilde söyleyebilirim ki 1 bitcoin yapsanız bile ayda tl bazında 3 bin ortalama geliriniz olacağını söyleyebilirim bunu kesinlikle net bir şekilde söylemek istiyorum en üstte yazdığım temel olarak herkesin bildiği bitcoin ile ilgili anlatımlar ve tanımlardır. Okuyucularımı sıkmak ve kasmak istemiyorum şöyle bir bitcoin tl çevirisi örnek bir site linki yazıcam şimdi.

http://tr.coinmill.com/BTC_TRY.html

Örnek olarak 1 Bitcoin ne kadar ettiğini gördünüz şimdi bunu nasıl kazanırız katlarız çoğaltırız. Bu basit değil ama anlaşılmayacak kadar zor değil.Uğraş gerekiyor hiç birşey yapmadan para kazanamazsınız.

Bu yazımda sadece Bitcoin ile genel bilgi ve kazanmanın mümkün olacağını anlatmak ile ilgili makaledir.

Nasıl Bitcoin Kasılır ? Nasıl Bitcoin Madenciliği yapılır ? Bitcoin yaptıktan sonra belli başlı sitelerde nasıl bitcoin Tl dönüştürerek banka hesabınıza gönderilir hepsi ayrı ayrı makalelerimde sizlere yazıcam.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here