‘Asılsız haber Rıza Bektaş’a yönelik haberlerin, ile başlayan bir yalan fırtınası… O iddia yalan çıktı

2
885
Haber Tahir Kavri

‘Asılsız haber Rıza Bektaş’a yönelik haberlerin, ile başlayan bir yalan fırtınası… O iddia yalan çıktı

ASIL HABERİN DEVAMI; RIZA BEKTAŞ’IN EŞİNE İŞKENCE ETTİĞİ İDDİASININ GERÇEĞİ YANSITMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Haber Tahir Kavri

15 haziran 2016 tarihinde basında yer alan eşine, şişle işkence yaptığı iddia edilen Rıza Bektaş’a yönelik haberlerin, daha sonra gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Çünkü eşi tarafında şişle işkence edildiği iddia edilen Ergül Bektaş’ın tek bir fotoğrafı dahi basında yer almadı. Arıca mahkeme sürecinde de mahkemeye delil olarak sunulan hiçbir fotoğrafının ifade tutanaklarında yer almaması, bu haberin doğru olmadığına dair şüpheleri artırdı. Mahkemede tarafların ifade vermesi üzerine gerçekler bir bir ortaya çıktı.

Oysa bir gerçek ve yaşananlar şöyleydi. 06.06.2016 sabahı Rıza Bektaş evden ayrılıp, göreve giderken bir şüphe üzerine eşi Ergül Bektaş’ın (KARAKAŞ ) telefonuna bakarken gece saat ; 02:09 da onun telefonuna gelen samimi bir mesajı fark etti.

Mesajda ‘’eşim yarın il dışına çıkıyor, evde de ğil görüşürüz’’ diye yazıyordu. Rıza Bektaş şüpheye kapılarak, eşinin kullandığı operatörden 6 aylık telefon dökümanlarını istemesi sonucunda, Ergül’ün bir adamla yoğun bir şekilde mesajlaştığını ve sadece bir günde 136 mesaj attığını bu yoğun mesaj trafiğinin hemen hergün yaşandığını fark etti.

Ayrıca tüm bu mesajlar, kendisinin işte veya dışarıda olduğu saatlerde, atılmıştı. Böylece eşinin korkunç ihanetiyle karşılaştı.

Ergül Bektaş (KARAKAŞ ) kendisini, evli ve 3 çocuk babası olan, Rus Pazarında küçük bir giyim dükkanı olan, İbrahim Avci, adında bir adamla aldatıyordu. İbrahim Avcı, eskiden mahallede çerçilik (seyyar satıcı) yaparken, Ergül’le tanıştığını ve onunla bir gönül ilişkisi yaşadığını, mahkemede verdiği ifadede, itiraf etmiştir.

Ortaya çıkan gelişmelere bakıldığında, Ergül BEKTAŞ İbrahim Avcı ile olan bu gizli ilişkiyi, paralel bir ilişki olarak sürdürmüş ve taki eşi Rıza Bektaş gece gelen bir mesajla bunu fark edene kadar sürmştür.

Ergül Bekta ş (KARAKAŞ)’ın gizli ilişkisi ve ihaneti acı bir şekilde ortaya çıkınca büyük bir aile travmasına neden olduştur. Rıza Bektaş ve 3 küçük çocuğu bu ihanetten dolayı haksız bir mağduriyet yaşadıkları, kendisinin ve çocuklarının bunu hiç hak etmediklerini belirtmiştir. Ayrıca Rıza Bektaş’ın bütün mesaj dökümanlarını ve diğer ihanet delillerini de mahkemeye sunarak Ergül Bektaş (karakaş)‘ın evlilik birliğine sadık davranmadığını, ağır kusurlu olduğunu, evlilik hayatı boyunca sürekli kendi evinden, eşya ve cebinden sürekli para çaldığını, çocuklarla ve evle hiç ilgili biri olmadığını mahkemede belirterek ayrıca İbrahim Avcı’nında Ergül’ün eski sevgilisi olduğuna dair mahkemede ifade vermesi üzerine Ergül Bektaş’tan derhal boşanmasını talep etmiştir.

Aile Mahkemesinde devam eden boşanma davasında, çocukların velayeti için taraflar sosyal inceleme talep etmişler. Bu talepten sonra iki ayrı sosyal inceleme raporu hazırlanmış ve her iki raporda da çocukların velayetinin Ergül Bektaş (Karakaş)’a verilmesi uygun görülmemiş, babaya verilmesi uygun görülmüştür.

Raporda ayrıca Ergül’ün, ailesinde hırsızlıktan sabıkalı kardeşlerinin bulunması, Ergül’ün örnek anne vasfını yitirdiğini, çocuklar için uzun vadede bir planının olmaması ve kendisininde ailesine sığındığını ve kaldığı evin çocuklar için uygun olmadığından dolayı kanaat belirtilmiştir.

Bunun üzerine Aile Mahkemesi tarafların boşanmasına karar vererek, üç çocuğun velayet hakkını Rıza Bektaş’a vermiştir.

Haber Tahir Kavri

Hakkında Tahir Kavri

Bütün Yazdıklarım

2 YORUMLAR

  1. Hello. I have checked your nettesosyal.com and i see you’ve got some duplicate content so probably it is the
    reason that you don’t rank high in google. But you can fix this issue fast.
    There is a tool that generates articles like human, just search in google: miftolo’s tools

  2. I have noticed you don’t monetize nettesosyal.com, don’t waste your traffic, you can earn additional cash every month with new monetization method.

    This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all sites), for more
    details simply search in gooogle: murgrabia’s tools

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here