Aloe Vera Nedir, Faydaları Nelerdir ?

0
1678
Aloe Vera Faydaları nelerdir ve para kazanma

Aloe Vera Faydaları nelerdir ve para kazanma

Aloe Vera kelimesini çok duymuşuzdur. Nedir neyin nesidir sizlere yazımda anlatıcam. Allahın bize vermiş olduğu nimetlerin en yararlı bitkilerinden bir tanesi olan aloe vera Meşhur bilim ve tıp adamı olan İbni Sina bitkiyi incelemiş ve kitabında şunu yazmıştır. ” Ölümden başka herşeye faydalı bir bitki

içinde aloe vera bulunan kremler, jeller bu aralar pek bir moda, doğru. Cilde iyi geliyor diye biliyorsunuz, bu da doğru. Ama nereden geliyor bu faydalar acaba

Aloe vera nedir ?

Aloe vera, ülkemizde “tıbbi sarısabır” olarak da anılan, ana vatanı Afirka olan bir bitki. Alametifarikası ise yapraklarının içinde bulunan jelimsi yapı. Bu yapı, aminoasit, mineral ve vitamin açısından oldukça zengin.
Öyle ki içinde B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri başta olmak üzere 12 çeşit vitamin, kalsiyum, demir, potasyum gibi toplam 20 farklı mineral ve alanine, arginine gibi adını pek bilmediğimiz ama vücudumuz için oldukça faydalı olan 18 farklı aminoasit olduğu söyleniyor.
Hal böyle olunca, bize de aloe veradan bol bol faydalanmak düşüyor. Peki, aloe veranın

Aloe Vera Faydaları ve kullanım alanı

Faydaları nelerdir, ne işe yarar ?

•Cildin en büyük destekçilerinden olan aloe vera, güneş nedeniyle oluşan yanık ve lekelenmelerin kısa sürede geçmesini sağlıyor.

• İçindeki protein, mineral ve vitaminler sayesinde kollajen üretimini artırıyor, bu da cildin yaşlanmasını geciktiriyor.

• Yine kollajen üretimini artırdığı için ciltte çeşitli kazalar nedeniyle oluşan yanık ve tahrişlere iyi geliyor.

• Özellikle kuru bir cilde sahip olanların ciltlerini nemlendirmede önemli görevler üstleniyor.

• Jelimsi yapısı sayesinde sivilce ve akne tedavisinde merhem olarak kullanılabiliyor, sivilcelerin daha hızlı yok olmasına yardımcı oluyor.

• Aloe vera kullanılarak hazırlanan çaylar, bitkinin antioksidan özelliği sayesinde vücudu hastalıklara karşı koruyor. Ancak bu çayları güvenilir yerlerden almanız da önem taşıyor.

• Yine aloe veranın çay olarak tüketilmesi kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

• Aloe vera, antibakteriyel özellikler gösterdiğinden böcek ya da sinek ısırıklarında kaşıntıyı yok etme ve ısırılan bölgede bakteri üremesini durdurma gibi olumlu etkiler gösteriyor.

• Ciltte oluşan renk farklılıklarının hafiflemesini hatta çoğu zaman yok olmasını sağlıyor.

• Aloe veranın içinden çıkarıp bir kaba biriktirdiğiniz jel ile saç diplerinizi masaj yaparak ovup ardından yıkadığınızda kepek sorununu ortadan kaldırıyor.

• Banyo yaptıktan sonra nemli ya da kuruyken saçınıza uyguladığınızda ise saçlardaki elektriklenmeleri gideriyor ve düzleştiriyor.

• Yağlı ciltlerde yağın dengelenmesine yardımcı olarak sürekli parıldamayan ama sağlıklı bir cilde sahip olmaya ön ayak oluyor.

• Aloe vera, bazı ciltlerde alerjik reaksiyonları yatıştırıcı etkiler gösterebiliyor, bu nedenle aloe vera jeli ya da jelinden elde edilen sabunlar bulunuyor.

• Aloe vera tüketimi, antioksidan özelliği nedeniyle sinir sistemine de iyi geliyor, sinirlilik, uykusuzluk gibi sorunların üstesinden kolayca gelmenize yarıyor.

Aloevera kullanımı faydaları

Aloe Vera Kullanımı

Faydalarını sayarken de söz ettiğimiz gibi aloe vera hem cilde uygulanarak hem de ağız yoluyla tüketilerek kullanılabiliyor. Kozmetik sektörünün de vazgeçilmezlerinden biri olan aloe verayı özellikle ağız yoluyla tüketmeden önce tedbirli davranmak ve doktora danışmadan hareket etmemek gerekiyor.
Cildinizde oluşan herhangi bir yanık, yaralanma, morarma, kızarıklık durumunda aloe vera yaprağının içindeki jel yapıyı doğrudan bölgeye uygulayabiliyorsunuz.
Saçlarınıza bakım yapmak isterseniz aloe vera yaprağının içindeki jeli bir kaseye çıkarıyor, ister doğrudan uyguluyor isterseniz de sirke ya da zeytinyağı gibi saç tipinize uygun farklı malzemelerle bir araya getirerek uygulayabiliyorsunuz. Bu şekilde kullanımı, hem saçınızdaki kepek sorununa çözüm oluyor hem de saç dökülmesini azaltıyor.
Bunun dışında ise piyasada kolayca bulunan aloe vera çayı ya da aloe vera çiçeği çayı olarak geçen çayları tüketebiliyor, aloe vera sabunlarıyla cildinizi nemlendirebiliyor, aloe veralı kremlerle sivilcelere çözüm bulabiliyorsunuz.

Aloe Vera Ürünlerimiz İçin Tıklayın

Aloe Vera Ürünlerini Satarak veya Ekip kurarak para kazanma konumuza göz atmak istermisin ? 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here