Ana Sayfa

Akıllı Bandaj Teknolojiside Çıkıyor

Akıllı Bandaj Tenkolojisi çıkıyorSwansea Üniversitesinden bilim adamlarının, bir yaranın iyileşmesini takip eden ve doktorlara hangi tedaviye ihtiyaç olduğu konusunda bilgi aktaran akıllı bandajları 12 ay içinde kullanıma hazır hale getirebileceği belirtildi.

Akıllı Bandaj Teknolojiside Çıkıyor işte Detaylar

Akıllı Bandaj Teknolojisi geliyor detaylarla birlikte
Akıllı Bandaj Teknolojisi

Vücuttaki yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak ve olumsuz koşullardan etkilenmesinin önüne geçmek için kullanılan bandajların altındaki yaranın durumu genellikle doktorlar onu açana kadar bilinmez. Swansea Üniversitesi’ndeki araştırmacılar ise bu sürecin hem hasta hem de doktorlar tarafından daha kolay takip edilebilmesi için yeni bir çözüm önerisi sunuyor: 5G destekli akıllı bandaj.

Yanlız 5G Teknolojisi Gerekli

akıllı bandaj için 5g teknolojisi gerekli
Yaranın iyileşme durumunun tespit edilmesi sayesinde bu bandajlar kişilere özel tedavi sunulmasına katkıda bulunacak. Böylece yarası hızlı iyileşen kişi ile daha yavaş iyileşen kişinin aynı tedavi programını uygulamasına gerek kalmayacak. Tabi şimdilik 5G teknolojisinin ticari kullanıma sunulmasını beklemek gerekiyor ancak Yaşam Bilimleri Enstitüsü Başkanı Prof. Marc Clement 5G teknolojisinin sağlık hizmetlerinin desteklenmesi için ihtiyaç duyulan bant genişliğini sunduğunun altını çiziyor.

Çalışmanın tamamlanması ve akıllı bandajların test edilmesi için uzun bir süreye ihtiyaç duyulacağı söylense de ekip 12 ay içinde test sürecini başlatmayı ve önümüzdeki yıl ürünü kullanıma sunmayı planlıyor.

Hakkında Enver

Teknoloji ve İntenet Adına Webmaster, Wordpress, Android, Güncel Teknoloji Haberleri, ve İnsanlara Yararlı Olabilecek Paylaşımlar Yapmaktayım. Takip Edip Bize Destek Olabilirsiniz.

Bütün Yazdıklarım

Daha Fazla Göster

Enver

Teknoloji ve İntenet Adına Webmaster, Wordpress, Android, Güncel Teknoloji Haberleri, ve İnsanlara Yararlı Olabilecek Paylaşımlar Yapmaktayım. Takip Edip Bize Destek Olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz için Reklam Engelleyici Kapatırsanız çok sevinirim.