Airbnb ile Para Kazanmak Ev Kirala Detaylı Anlatım

Airbnb Evini Kirala Paranı Kazan Tamamen Ücretsiz.

3
2949
Airbnb İle Evini Kirala Para KAzan
Airbnb İle Evini Kirala

Airbnb ile Para Kazanmak

Airbnb İle Evini Kirala Para KAzan
Airbnb İle Evini Kirala

Merhaba para kazanmak ile ilgili makalelerimize bir yenisini daha ekledik ilk defa görenler şaşırabilir evet arkadaşlar evini kiralayarak para kazanmanız mümkün. Para kazanmak adına son zamanlarda öyle inanılmaz çalışmalar yapılıyor ki bunlarda nereden çıktı diye düşünmeye başlıyorsunuz. Kazanç elde etmek isteyen yanlız yaşayan fazla odası olan hatta evini paylaşıp para bile kazanbilirsiniz. Makalemizde Airbnb nedir neyin nesidir detaylı anlatımı yaptık sizin için kayıt olduk ve deneme olarak size göstermek için odayı kiraladık. Son zamanlarda otellerinde önüne geçen ve gerçekten ev konforu ile birlikte o ülkenin yaşam tarzını ve misafirperverliğini de gösteren Airbnb otellerin de korkulu rüyalarından biri haline geliyor.

Airbnb Kullanmak Ücretsiz
Airbnb Kullanmak Ücretsiz

Yurt dışında çok fazla karşılaştığımız bu sistem ile sizlerde para kazanabileceğiniz gibi evinize gelen insanlarla birlikte güzel vakit geçirebilir ve dünyanın her yerinden dostlar edinebilirsiniz. Airbnb ile para kazanmak tamamen bir tur organizatörü ya da otel işletmecisi gibi görünmeyi değil evinize bir misafir gelmişte onu ağırlıyormuşsunuz gibi oldukça sosyal bir aktiviteyi ihtiva ediyor. Bu işi ben layıkıyla yaparım zaten evimde var binalarda katlarımda var diyorsanız işte bu işin en can alıcı detayları

Airbnb Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Airbnb aslında ev kirasını ödeyemeyen Joe Gebbia ve Brian Chesky arkadaşlar tarafından bulunan bir sistem. San Francisco’daki evlerinin kirasını ödeyemeyen bu arkadaşlar kendilerine bir site kurarak buradan evlerinin bir odasının fotoğraflarını çeker koyarlar ve sabah kahvaltısı hizmeti ile birlikte oldukça uygun bir fiyattan sunarlar. Bu odanın sürekli olarak kiralanması ile birlikte oldukça yüksek bir kazanç elde eden bu iki kafadarın sayfasına tıklayanlar arttıkça airbnb olarak karşımıza çıkan bir sayfa oluşturulur ve buradan evinin bir odasını ya da birkaç odasını hatta tamamını kiraya vererek kahvaltı hizmeti de vermek isteyenler evlerinin fotoğraflarını sayfaya yüklemeye başlar.

Airbnb İle Nasıl Para Kazanılır?

2008 yılından bu yana hizmet veren Airbnb, yurt dışından farklı ülkeleri gezecek olan kişilerin tıkladığı adreslerden biridir. Kalacak yer konusunda kişilerin hem ev konforunu hem de oteldeki hizmetleri sunan bu adresleri tercih etmesinin arkasında bu tür mekânların daha uygun fiyata kiralanabiliyor olması da bulunuyor. Yani günlüğü 100 TL gibi bir ücrete 4-5 kişilik hizmet verebiliyorsunuz. Sizin de eviniz bu şekilde genişse ve sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği, sınırsız çay gibi seçenekler eklerseniz kolaylıkla müşteri bulabilirsiniz. Ülkemizin özellikle büyük şehirlerinde sunulan bu hizmet büyük bir kazanç elde etmenizi sağlaması bir yana farklı dilleri konuşan farklı kültürlerden insanla da bir araya gelmenize imkân tanıyor.

Airbnb Nasıl Üye Olunur ?

Airbnb Sitesine Gitmek için Tıklayın  

Airbnb ücretsiz kayıt ol para kazan
Airbnb ücretsiz kayıt ol

3 farklı seçenek karşımıza çıkıyor birisini seçerek kayıt oluyoruz kayıtlar tamamen ücretsizdir. İlk Yapacağınız seyehatten 85 TL kazanın

Airbnb Sitesine Gitmek için Tıklayın 

Airbnb’de Nasıl İlan Verilir?

Airbnb ile evinizin bir odasını ya da tamamını kiraya vermeyi düşünüyorsanız ilk olarak ülkenize göre seçimde bulunmanız gerekiyor. Yani Türkiye için kiralık ev ilanı açacaksanız kendi ülkenizi de Airbnb …. Şeklinde belirtmeniz gerekiyor. Bizler Airbnb Türkiye şeklinde yazarak siteye giriş yapabiliyoruz. Sitenin hemen yukarı kısmında ‘’Ev Sahipliği’’ alanı bulunuyor. İlan verecekseniz buradan kaydolup giriş yapabiliyorsunuz. Daha sonra evinizin resimlerini ve sizin kendi bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Ancak ev bilgilerini girerken mutlaka yabancı dil ile açıklama yapmalısınız. Çünkü yurt dışından gelecek olan kişiler sizin dilinizi bilmiyor olabilir.

İlanlarınızı verdiğinizde ise sürekli olarak internet üzerinde dolaşıyor olmanız gerekiyor. Çünkü size mesaj atanlar ya da evinizi kiralamak isteyenler olabiliyor. İsterseniz bekâr kişileri kabul etmeyeceğinize dair de bir alan açabiliyor ya da kalacak kişileri seçebiliyorsunuz. İstediğiniz fiyatları belirledikten sonra site kiracılarınızdan %6-12 oranında kesim yapabiliyor. Sizden ise %3 komisyon ücreti alınıyor. Misafirleriniz kapınıza kadar geldiğinde paraları hesabınıza gönderiyorlar ve sizde bu sayede para kazanmak için adamların eline bakmamış oluyorsunuz.

Airbnb’de ev sahipliği yapmanın 3 yolu
Airbnb Ev Sahini Seçenekleri
Airbnb Ev Sahini Seçenekleri

Size uygun olanı seçtikten sonraki ben birinci kısmı anlatıyorum sizlere arkadaşlar yani fazladan yeriniz için ev sahipliği yapın.

Aşağıda adım adım çizgi çekerek resimli bir şekilde gösterdim resimler açıklayıcı olduğu için yazıya pek ihtiyac duymadım açıkçası.

Airbnb ile para kazanmak mümkün


Airbnb ile para kazanmak mümkün

Airbnb ile para kazanmak mümkün

Airbnb ile para kazanmak mümkün

Airbnb ile para kazanmak mümkün

Airbnb ile para kazanmak mümkün

Airbnb ile para kazanmak mümkün


 

Airbnb İle Kazancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Airbnb üzerinden evinizi kiraya verirken hızlı olmaya dikkat edin. Çünkü internet üzerinde ülkelerin farklı saat dilimlerinde olmalarından dolayı sürekli olarak mesaj alabilme ihtimaliniz var. Evinizin sürekli olarak fotoğraflarını da paylaşarak daha anlaşılır ve beğenilir bir hale getirebilirsiniz. Temizliği her zaman ortaya çıkarmanız gerekiyor. Çünkü temiz olmayan evlerde insanların yaşamak istemeyeceği gibi evinizi kiralamaları da oldukça zor olacaktır. Uygun fiyatlarla birlikte kahvaltı ya da minik hediyeler gibi ek ürünler de ekleyeceğiniz hizmetinizi daha kısa sürede duyurabilirsiniz.

Airbnb adresinden vereceğiniz profilde eksiklerin olması demek güvensiz bir ortam demektir. Bu nedenle de profilinizde detaylı bilgiler vermeye çalışın. Çevrenizde yer alan konaklama tesislerinden daha uygun bir fiyat sunmanızda tercih edilme nedeniniz olacağı için çevreden piyasa araştırması yapın. Evinizde internet, TV gibi herkesin aradığı özellikleri bulundurun. Bundan sonrasında ise kiracılarınızla bıktırmadan bir iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Airbnb ile para kazanmak kısmen nereden ne geleceğini bilmemek gibi görülebilir ancak tatil mekanlarında yaşıyorsanız ya da kiraya verecek eşyalı bir daireniz varsa oldukça uygun bir sistem olacaktır.

Airbnb Sitesine Gitmek için Tıklayın 

Video Tanıtım

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here